Gesprekje TOM DE MUL

Tom, 

Stel je even voor aan onze Belgische Ajaxsupporters.

 Ik ben Tom de Mul, ben beginnen voetbal bij Kapellen, daarna drie jaar Germinal Beerschot Antwerpen, en nu 2 jaartjes bij Ajax.

 

Wij Ajax-supporters zagen de samenwerking met GBA niet zitten, velen onder ons zeiden, wat kan GBA ons nu toch bijbrengen.  Maar gelukkig voor u is die samenwerking er wel gekomen.  Hoe ben je bij Ajax terecht gekomen?

 Wij hadden bij GBA een zeer goede jeugdploeg,er kwamen heel vaak scouts van grote ploegen kijken, waaronder ook deze van Ajax, de toenmalige directeur jeugdopleiding Kees Zwamborn en de schoolbegeleider zijn toen eens bij ons thuis gekomen om alles eens uit te leggen en dat Ajax grote interesse had om mij naar Amsterdam te halen.

 

Als jonge gast van het landelijke Kapellen naar Amsterdam, was dat geen grote stap?

Ja zeker, ik heb toch lang getwijfeld , om als 16 jarige weg te gaan bij je ouders, een nieuwe school, maar het is toch Ajax, dan moet je deze kans aangaan en je er proberen over heen  te zetten.   

Hoe ben je in Amsterdam ontvangen geworden,de  pleegouders , het verblijven in Amsterdam?

 De pleegouders waar ik zou gaan verblijven waren zeer aardige mensen, een ouder koppel, wiens zoon en dochter het huis uit zijn, een zeer warm onthaal , dat gaf me wel een aangenaam gevoel, dit heeft zeker meegespeeld om toch de stap te zetten.

 

Verblijf je daar alleen of zijn er nog andere spelers bij hen?

Ik woon daar samen met een Nederlandse jongen waarvan de ouders in België wonen, Gideon De Graaf.

Bij welke jeugdelftallen heb jij bij Ajax gespeeld?

  Ik heb bij de B1 gespeeld onder leiding van Wim Kwakman, in de 2de helft van het seizoen mocht ik dan wel eens regelmatig mat de A1 van Danny Blind spelen.  Vanaf dit seizoen speel ik in de A1.

 

Wat is volgens u het grote verschil tussen de jeugdbegeleiding in België en Nederland

  Ik denk dat men in Nederland veel meer bezig zijn met de opleiding van de jeugd, om toch eigen spelers naar het eerste elftal te brengen, men is ook veel meer op technisch gebied bezig, veel meer met de bal en toch wel minder op fysiek gericht.

 U haalt hier aan dat het minder fysiek gericht is , maar jammer genoeg hebben we moeten vaststellen dat net in dit onderdeel Ajax het heeft moeten afleggen in en tegen Brugge. Vond je ook niet dat we op dat punt de slag wat verloren hebben?

Ja mogelijk wel, het middenveld was mogelijk wel te jong om en te veel voetballend gericht, en ja dan mis je op z'on moment toch de ervaring en de body van een Galasek.

   

Hoe verlopen je studies, en de combinatie met het trainen?

  Wij mogen op maandag en vrijdag om half drie stoppen, normaal hebben wij les tot drie uur, dan trainen we één keer en op dinsdag en donderdag om half twee, dan trainen we twee keer. Dat is allemaal tot in de puntjes geregeld tussen de school en Ajax.

Hoe verloopt de studiebegeleiding op Ajax zelf, want daar hoor je hier in België toch ook over spreken?

  Op Ajax zelf zijn er leraren voor alle vakken, we krijgen iedere dag een uur en een kwartier om op"De Toekomst" te studeren, heb je dan nog vragen of problemen, dan staan die mensen klaar om je te helpen.

 

Als ik dat zo hoor is dat toch een wereld van verschil met ons land?

 Inderdaad, want dat was wel een probleem in België, enkele jaren geleden werd ik regelmatig opgeroepen voor de  nationale ploeg, wat toen als jonge gast toch een zeer grote eer was. Heb ik mijn schooljaar niet succesvol kunnen afsluiten, er was geen afstemming tussen de school en het voetbal. Dit is voor mij toch het grootste verschil met Ajax, daar staat men er wel achter dat je de studies afmaakt. Buiten het voetbal ook aandacht voor wat er na de voetbal nog kan gebeuren, zorgen dat je toch iets in je handen hebt.

 

De trainers, je bent nu in handen van Danny Blind, voor ons Ajacieden een grootheid, hoe is het om hem als trainer te hebben?

  Danny is een fantastische trainer, hij is ook de eerste trainer die mij op mijn tekortkomingen heeft gewezen, hij heeft van mij toch een veel betere voetballer gemaakt.

   

Wat dat dan voor u als jonge speler dan toch zo belangrijk dat hij je op zo'n zaken opmerkzaam maakte? Hoe probeerde ze je daar dan mee te helpen?

 Ja zeker , je hebt dan soms trainingen met een drie à vier spelers , waar dan verschillende trainers bij zijn die je dan speciaal daar in proberen te verbeteren.

Je maakt nu ineens een heel grote stap voorwaarts van de A1 naar het eerste elftal, heb je daar niet een beetje bang voor, 17 jaar en met ervaren rotten als Galasek, Litmanen te moeten gaan optrekken?

  Ja ik kijk zeker op naar die spelers, maar ik ga toch proberen mij te bewijzen, bang ben ik niet, maar ik hoop wel dat ik het niveau aan zal kunnen. We zien wel en alleszins een enorme uitdaging.

 

Hoe is het contact met de andere Belgische spelers van het eerste elftal bij Ajax?

  Tot op heden heb ik met die spelers nog geen contact gehad, wel met de andere jeugdige spelers op " De Toekomst".

 

Heb je bepaalde verwachtingen richting eerste elftal dit seizoen ?

  Ik heb geen enkele verwachting , het zou al mooi zijn mocht ik al eens opgeroepen te worden om mee naar een wedstrijd te gaan, en als ik dan eens zou mogen invallen zou dan een fantastisch mooi moment zijn.  Het was al een enorme eer  voor mij dat ik opgeroepen werd om mee op oefenkamp te gaan.

 

Het Ajax publiek kan zeer kritisch zijn, hoe kijk je daar naar uit?  Er zijn al verschillende jonge spelers gekraakt nog voor zij konden bewijzen dat ze wel het Ajax niveau aan zouden kunnen?

  Dat is heel moeilijk in te schatten, als je op het veld staat is dat helemaal anders, maar je moet als voetballer daar wel mee leren omgaan, maar als je topvoetballer wil worden moet je jezelf daarin harden.  Het publiek is belangrijk en het kan enorm mooi zijn, neem de Champions League wedstrijden, laatst Ajax-Feyenoord, daar krijg je kippenvel van.

 

Wel Tom, heel veel succes met je verdere voetbalcarrière, welke hopelijk nog vele jaren in Amsterdam mogen zijn.

  Ik wil nog wel mijn ouders enorm bedanken, zij hebben mij vroeger altijd gebracht naar waar ik wilde of moest gaan spelen, zij komen nu nog wekelijks naar mij kijken als ik moet spelen, dat mag in Heerenveen of Roda zijn, zij zijn steeds daar om mij te  steunen.  Ook is het ernorm leuk als ik in Kapellen naar een jeugdwedstrijd ga kijken wanneer de jeugdbegeleiders me steeds aanspreken en mijn prestaties volgen.  En tevens is het voor mij ook een ultieme droom want ik ben reeds van kinds afaan Ajax supporter en nu mog ik dat mooie goddelijke Ajaxshirt dragen.

terug